0

ADR-4

ADR-4 to urządzenie medyczne klasy I posiadające europejski atest CE (dane wyrobu PL/DR 009937), które swoim oddziaływaniem zmienia właściwości fizyczne wody na bardziej korzystne dla zdrowia. Picie wody poddanej wpływowi ADR-4 ma bardzo pozytywny wpływ na organizm i polecane jest zarówno profilaktycznie jak i w niektórych schorzeniach.

ADR-4 to produkt polski - stworzony przez polskich naukowców i produkowany w Polsce. Jest jedynym tego typu urządzeniem, którego działanie jest udowodnione zarówno laboratoryjnie jak i klinicznie.

Pierwszy ADR-4 został skonstruowany w 1989 r. Przez wiele lat testowany był w różnych placówkach naukowo-badawczych. Zdobył bardzo prestiżowe nagrody na światowych wystawach wynalazczości (patrz menu Technologia ADR). 


Wskazania

Jak dotąd korzystne oddziaływanie ADR-4 stwierdzono przy: 

-  dolegliwościach bólowych (stawy, mięśnie)

-  chorobach bądź upośledzeniach czynności nerek,

-  zaburzeniach krążenia obwodowego,

-  chorobie Raynaud’a (marznące dłonie, stopy),

-  obniżonej wydolności organizmu,

-  zaburzeniach równowagi czynnościowej organizmu,

-  nadmiernym stężeniu metali toksycznych w organizmie.

 

Dolegliwości bólowe - dysk należy przykładać stroną z napisem do bolącego miejsca. Osoby z rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami nie powinny stosować dysku w obrębie 30 cm od rozrusznika lub implantu.

 

Cukrzyca – ADR-4, poprzez poprawę ukrwienia obwodowego, może być stosowany jako element profilaktyki wczesnej powikłań cukrzycy powodowanych zaburzeniami krążenia (zaćma, stopa cukrzycowa, uszkodzenia nerek, trudno gojące się rany, zmiany degeneracyjne naczyń włosowatych).

Obrzęki – często są efektem niewłaściwej pracy nerek. W takim przypadku ADR-4, poprzez poprawę pracy nerek, może przynieść poprawę stanu.

 

Usuwanie toksyn i innych szkodliwych substancji – ADR-4 poprzez wzmocnienie nerek, wspomaga procesy oczyszczania organizmu. Dlatego polecany jest profilaktycznie mieszkającym na terenach uprzemysłowionych. 

Poza podstawowym sposobem użycia ADR-4 (opisanym poniżej), może on służyć także jako urządzenie do stymulacji magnetycznej. Można przykładać go stroną z napisem "ADR-4" na kilka - kilkanaście minut do stawów, mięśni czy miejsc bolących. Ze względu na ostrożność, nie należy przykładać go w okolice mózgu.  

Regularne stosowanie ADR-4 jest ważnym uzupełnieniem codziennej profilaktyki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ADR-4, pomimo wysokiej wartości profilaktycznej, nie zastępuje leczenia konwencjonalnego; jedynie wspomaga je poprzez wyrównywanie zaburzeń równowagi organizmu i poprawę ukrwienia obwodowego.

Przeciwwskazania 

Nie stwierdzono. UWAGA: osoby z rozrusznikiem serca lub z metalowymi implantami nie mogą zbliżać do nich ADR-4 na odległość mniejszą niż 30 cm.


Zasada działania

Wartość stałego pola magnetycznego Ziemi spadło w ciągu ostatnich 100 lat o ponad 30%. Pole to stabilizuje i porządkuje strukturę wody poprzez wzmacnianie wiązań wodorowych. W tym samym czasie powszechne użycie prądu elektrycznego podniosło natężenie zmiennych pól elektrycznych w naszych domach o ok. milion razy w porównaniu z ich poziomem naturalnym (0,0001 V/m). Nie pozostaje to bez znaczenia dla właściwości fizycznych wody, gdyż zmienne pola elektryczne wpływają niekorzystnie na strukturę wody - powodują osłabianie, deformowanie, a nawet zrywanie wiązań wodorowych (więcej o polach elektrycznych w dziale Czytelnia).

Dysk ceramiczny wytworzonego według Technologii ADR pochłania i niweluje zmienne pola elektryczne. W ten sposób ekranuje stawiane na nim naczynie z wodą czy pokarmem. Woda ma z nimi kontakt w naszych domach (lodówki, kuchenki i piekarniki elektryczne, mikrofalowe, itp.), w sklepach lub wodociągach. Energia pochłoniętego pola zamieniana jest w ciepło (nie jest ona wyczuwalna dla człowieka).

Elementy magnetyczne o różnej indukcji wytwarzają niejednorodne stałe pole magnetyczne. Pole to stabilizuje wiązania wody i nadaje jej strukturze klasterowej harmonię.

W ten sposób ADR-4 nadaje wodzie właściwości fizyczne znacznie korzystniejsze dla organizmów żywych. 

 

 

Przestrzenny rozkład stałego pola magnetycznego nad dyskiem ADR-4.

 

Zmiany w wodzie wywoływane przez ADR-4:

-  obniżenie napięcia powierzchniowego (zwiększa zdolność zwilżania);

-  zwiększanie stopnia agregacji (rozdrobnienia) pozlepianych cząsteczek wody;
-  zmiana przenikalności elektrycznej;
-  zmiana przewodnictwa elektrycznego;
-  zmiana własności biologicznych.

ADR-4 rozbija też duże skupiska pozlepianych ze sobą cząsteczek wody na mniejsze. Nieznacznie obniża też napięcie powierzchniowe wody. Ma to znaczenie dla naszego organizmu, gdyż taka woda znaczne ułatwia przenikanie składników odżywczych i tlenu do komórek oraz wspomaga oczyszczanie z produktów przemiany materii. Usprawnia przez to znacząco procesy zachodzące na poziomie komórki, przez co wpływa korzystnie na witalność, wydolność i odporność całego organizmu. Im mniejsze jest napięcie powierzchniowe i im cząsteczki wody są mniej pozlepiane z innymi, tym głębiej mogą wniknąć w substancje odżywcze i wyekstrahować z nich wartościowe składniki, w tym antyutleniacze (chronią nas przed działaniem wolnych rodników powodujących szybkie starzenie się i uszkodzenia komórek oraz nowotwory).

 

Mikroskopowy obraz kropli wody mineralnej "Staropolanka" 
po odparowaniu ( powiększenie 1300 x ). 

A – obraz wody (A1 - środek kropli, A2 - brzeg kropli), 
B – obraz tej samej wody po działaniu ADR-4. 

Wpływ ADR-4 spowodował zmiany w krystalizacji (uporządkowanie)  

rozpuszczonych w wodzie składników.

Zdjęcia wykonano na Politechnice Gdańskiej.


Zmiany wody jakie powoduje ADR-4 są wyczuwalne przez około 80% osób jako lekka różnica w smaku i dotyku wody w ustach. Próbka tej samej wody poddanej wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Użytkowanie ADR-4

Dysk należy położyć płasko napisem „ADR-4” ku górze.

Tuż przed spożyciem napój lub posiłek należy ustawić na dysku na ok. 3–4 minuty.

Kilkulitrowe butelki, kartony czy naczynia należy pozostawić na ADR-4 na ok. 10–15 minut. Płyny należy wstrząsnąć lub zamieszać przed postawieniem na ADR-4.

Bezsporną zaletą ADR-4 jest prostota i powtarzalność stosowania. Bardzo ważne jest też to, że ADR-4 można stosować także do potraw lub napojów gorących Najlepsze do stawiania na ADR-4 są naczynia, ceramiczne, szklane lub plastikowe. Należy unikać naczyń metalo


  • W Twoim koszyku
  • Brak produktów
Kontakt ze sklepem

Godziny otwarcia
pon. - pt. 8.00 - 16.00