• Teleskop refrakcyjny Meade Infinity 102mm AZ

Symbol: 71673
Gwarancja producenta Tak
Brak towaru
1264.95
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Paczkomat 0
Przesyka kurierska DPD 0
Kurier TNT 20
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Teleskop refrakcyjny Meade Infinity 102mm AZ
Refraktor achromatyczny. Średnica: 102 mm. Ogniskowa: 600 mm

Teleskop refrakcyjny Meade Infinity 102 mm AZ to instrument na montażu azymutalnym, który jest idealny do przeprowadzania obserwacji Układu Słonecznego. Dzięki wysokiej jakości optyce, teleskop dostarcza jasnych, kontrastowych i szczegółowych obrazów. Urządzenie jest odpowiednie do obserwacji powierzchni Księżyca, pierścieni Saturna, szczegółów pierścieni Jowisza i wielu innych obiektów astronomicznych. Teleskopu można również używać do obserwacji obiektów na ziemi dzięki dołączonemu pryzmatowi prostującemu.

Zestaw zawiera trzy okulary i soczewki Barlowa - nawet najprostsza konfiguracja teleskopu pozwala uzyskać szeroki zakres powiększeń. Szukacz Red Dot przeznaczony jest do nawigowania do obiektów nieba. W zestawie teleskopu znajduje się też futerał i specjalne oprogramowanie Planetarium na płycie DVD.

Tubus teleskopu jest mocowany na montażu azymutalnym, który najlepiej się nadaje do prowadzenia obserwacji. Montaż jest łatwy w użyciu. System regulacji mikroruchów zapewnia płynne ruchy tubusu. Stalowy statyw zapewnia stabilność urządzenia - tubus nie będzie poruszał się podczas obserwacji.

Oprogramowanie AutoStar Suite Astronomer Edition nauczy Cię poruszać się po nocnym niebie. Oprogramowanie wyświetla informacje o ponad 10 000 obiektach nieba, takich jak planety, gwiazdy, galaktyki i mgławice. Możesz wydrukować mapę gwiazd i planować swoje obserwacje. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

Właściwości:
Do teleskopu dołączone jest wszystko to, co potrzebne do rozpoczęcia pierwszej obserwacji nocnego nieba.
Ten teleskop refrakcyjny o rozmiarze 102 mm (4") zapewnia jasny obraz, dzięki czemu doskonale nadaje się do podziwiania zarówno obiektów naziemnych, jak i ciał niebieskich.
Teleskop posiada montaż azymutalny z prętem do regulacji mikroruchów, umożliwiający śledzenie ruchu ciał niebieskich na niebie. W zestawie znajdują się 3 okulary zapewniające małe, średnie i duże przybliżenie do obserwacji szeregu obiektów (Księżyc, planety lub obiekty naziemne).
Do teleskopu dołączana jest płyta DVD zawierająca oprogramowanie Autostar Suite Astronomy - planetarium zawierające ponad 10 000 ciał niebieskich (tylko na komputery z systemem Windows).
W zestawie znajduje się także szukacz optyczny, który pomoże Ci w zlokalizowaniu obiektów do obserwacji.

Dane techniczne:
Konstrukcja optyczna: refraktor
Typ: achromatyczny
Powłoka układu optycznego: pełna powłoka
Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm: 102
Ogniskowa, mm: 600
Liczba przysłony: f/5,9
Okulary: 1,25
Soczewka Barlowa: 2x
Szukacz: Red dot
Tubus ogniskujący: tubus ogniskujący z mechanizmem zębatkowym 1,25°
Tacka na akcesoria: tak
Sterowanie teleskopem: ręczny
Montaż: azymutalny
Pokrętła mikroruchów: dwuosiowe
Dodatkowe cechy: kątowa złączka diagonalna 90° 1,25°
Poziom zaawansowania: początkujący, entuzjaści
Obserwowane obiekty: planetarne, naziemne
Masa, kg: 5,5
Wymiary, mm: 870 x 870 x 1350

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci